D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai vykstant į užsienio šalį.


Mes turime atsakymus

Klausiate - Atsakome

Kaip greitai galima išvykti?

Išvykimo greitumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Visų pirma, svarbi sutarties pasirašymo diena. Tokiu būdu pirmenybė teikiama tai padariusiems anksčiausiai. Antra, labai svarbus yra kalbų mokėjimas. Be abejonės, mokantiems reikalaujamą kalbą išvykimas gali būti suorganizuotas greičiau. Kvalifikuotiems darbams labai svarbi darbo patirtis. Taip pat išvykimo greitumas priklauso ir nuo to, kiek gauname užsakymų iš darbdavių.


Ar galima vykti su vyru / žmona ar draugais?

Galima, bet jei norite gyventi ir dirbti kartu, reikėtų rinktis tokias vietas, kur sudaromos grupės. Kitu atveju galima derinti nebent regioną.


Kaip susitvarkyti visus reikalingus dokumentus?

Nepriklausomai nuo šalies, į kurią vykstate, visus reikalingus dokumentus padeda susitvarkyti už personalą atsakingi asmenys. Banko sąskaita taip pat atidaroma konkrečioje šalyje. Legalus darbas garantuoja visas socialines garantijas, kadangi nuo atlyginimo papildomai nuskaičiuojami mokesčiai pagal konkrečios šalies įstatymus.


Kaip vyksta darbuotojų atranka darbui į užsienį?

Mūsų agentūra vykdo darbuotojų atrankas užsienio darbdaviams. Darbdaviui pateikus užsakymą pirmiausia siūlome vykti užsiregistravusiems kandidatams. Jei savo duomenų bazėje neturime tinkamų kandidatų, tuomet skelbiame naujas darbo vietas ir vykdome atrankas dėl konkrečios darbo vietos. Vyksta tie kandidatai, kurie labiausiai atitinka darbdavio keliamus reikalavimus.


Ar darbdaviai suteikia gyvenamąjį plotą?

Gyvenamąja vieta pasirūpinama prieš Jums atvykstant, dažniausiai nuomojami kelių kambarių butai. Už nuomą moka pats darbuotojas, tik Kipro, Graikijos ir kai kuriais išskirtiniais atvejais kitose šalyse tai apmoka darbdaviai. Dažniausiai rekomenduojame vežtis savo patalynės komplektą, keletą asmeninių įrankių, indų.


Kaip mokamas atlyginimas?

Kas savaitę arba kas mėnesį, priklausomai nuo vietos, į asmeninę tos šalies sąskaitą arba čekiu.


Ar maitinimas yra nemokamas?

Deja, bet maitintis reikia savo sąskaita. Tik Kipro, Graikijos darbdaviai apmoka maitinimą.


Kokią aprangą turėti?

Darbo drabužius dažniausiai duoda darbdaviai, tačiau bet kokiu atveju reikia turėti patogią avalynę, šiltesnių rūbų. Vykstantiems dirbti žemės ūkio darbų patartina turėti guminius batus, pirštines, galvos apdangalus.


Ar galite padėti įsidarbinti ne Lietuvos Respublikos piliečiams, bet turintiems leidimą gyventi Lietuvoje?

Deja, ne. Būtina turėti ES pasą arba tapatybės kortelę.


Ar dirbusiesiems užsienyje padedate susigrąžinti pajamų mokesčio permoką?

Taip, padedame.


Nuo ko priklauso mokesčių grąžinimo suma?

Tai priklauso nuo darbo trukmės finansiniais metais, uždirbtų pajamų, mokesčių kodo, neapmokestinamos sumos rodiklio.


Nuo ko priklauso mokesčių grąžinimo laikas?

Tai priklauso nuo pateiktų dokumentų, nuo mokesčių inspekcijos užimtumo, nuo P45, P60 formų (ne)turėjimo.


Kokių dokumentų reikia norint išvykti?

Asmens tapatybės kortelės arba paso. Visi kiti dokumentai, tokie kaip vairuotojo pažymėjimas, neteistumo, medicininės pažymos ir kt. reikalingi tik tam tikrais atvejais.


Ar reikia kam nors pranešti apie išvykimą?

Taip, reikia deklaruoti gyvenamąją vietą. Rekomenduojame deklaruoti išvykimą iš Lietuvos ne per mokesčių administratorių, o Gyventojų registre, t. y. gyvenamosios vietos deklaravimo veiksmus atlikti seniūnijoje, savivaldybėje, o jeigu asmuo yra užsienyje – konsulinėje įstaigoje arba elektroniniu būdu.


Kam nerekomenduojame vykti į užsienį?

Mėgstantiems išgerti, konfliktiškiems žmonėms, tinginiams ir mušeikoms.


Kaip galima sužinoti šiuo metu galiojančius pasiūlymus?

Sekti informaciją svetainės puslapyje, teirautis kontaktiniais telefonais, užsukti į biurą Šiauliuose arba atsiųsti užklausą el. paštu.